Çözümler


CS:GO Konsolu Aktif etmek (açmak)

CS:GO‘da konsol CS 1.6 gibi “é” tuşuna basınca açılmıyor. Konsolu aktif etmek için aşağıdaki ayarlardan herhangi birini yapınız.

CS GO Konsolu Açmak için yöntemler

1. Yöntem

Autoexec.cfg’ye veya kullandığınız config dosyasına con_enable “1″ kodunu ekleyin

2.Yöntem

Steam > Kütüphane > CS GO’ya sağ tık özellikler > Oyun Çalıştırma Seçenekleri’ne -console komutunu yazınız.

3. Yöntem

Oyunu açıp Seçenekler bölümünden Oyun Ayarları > Geliştirici Modu etkin seçeneğini evet yapıp kaydedin. Okumaya devam et →Failed to create D3D device hatasına çözüm

CS:GO görüntü ayarlarında meydana gelen Failed to create D3D device hatasına çözüm olarak aşağıdaki ayarları yapın.

Steam > Kütüphane > CS:GO > Özellikler > Çalıştırma seçeneklerine -opengl , -windowed veya -w 1024 -h 768 yazarak sorunu çözebilirsiniz.

1024×768 yerine oynadığınz çözünürlüğü yazabilirsiniz.


CS:GO FPS Arttırmak için Ayarlar

CS:GO oyuncularının çoğunda vardır bu fps sorunu. Eğer sizde fps sorunu çekiyorsanız FPS‘yi arttırmak için görüntü ayarlarını ve bazı konsol komutlarını değiştirmelisiniz.

Ben bazı efektleri, izleri ve gölgeleri kapatarak hafifde olsa fps artışı gördüm 20-30 olan FPS 40-50 fps bazı yerlerde ise 80 fps’ye kadar artış oldu.

Seçenekler > Görüntü Ayarları > Gelişmiş bölümü aşağıdaki gibi olunca fps artıyor

Okumaya devam et →


CS:GO missing map hatası ve çözümü

CS:GO‘da bazı serverlara bağlanıp yeni mapı yüklerken böyle sorunlar gelmektedir.Bu sorunun çözümü mapı internetten indirip manuel olarak kurmaktır.

Örneğin de_aurelia mapını yüklerken böyle bir hata geldi bu sayfadan mapı bulup indirin.

İndirdikten sonra dosyaları zip’den çıkartın ve Maps klasöründeki dosyaları Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\maps klasörüne atın  aynı şekilde Resource klasörünün içindeki dosyalarıda csgo\resource klasörünün içine atın ve oyuna bağlanın


Server Girişte yüklenen ses dosyaları

Servere her girişte yüklenen ses dosyasının çözümü için aşağıdaki zip dosyasını indirip içindeki dosyaları çıkartın ve valve > cstrike > sound > misc dosyasının içine atın sorun çözülecektir.

Pakette bulunan ses dosyaları: monsterkill, multikill, killingspre, humiliation, ultrakill, headshot, doublekill, firstblood, rampage, unstoppable, dominating, perfect, godlike ve prepare.
Okumaya devam et →


Çapraz Gitme – Yürüme Sorunu ve Kodu

Counter-Strike çapraz gidemiyorum diyorsanız yüklediğiniz bir cfgden veya değiştiğiniz bir ayardan kaynaklıdır. Bu sorunun nedeni client hız ayarlarının farklı değerlerde olmasıdır. Sorunun çözümü bütün hız değerlerini aynı yapmak.

CS Çapraz gitme kodu

cl_backspeed 400
cl_forwardspeed 400
cl_sidespeed 400
cl_upspeed 400
cl_yawspeed 400


Sonraki sayfa »