Steam

Steam CS 1.6 veya GO için güncelleme yapmak

Steam güncelleme yapabilmek için ilk önce steamı açın hesabınızın Mağaza sayfasından güncellemek istediğiniz oyuna sağ tıklayıp özellikler yazısına tıklayın ve açılan pencereden Güncellemeler sekmesini açın.

Otomatik güncellemeler seçeneğini Bu oyunu hep güncel tut olarak seçin ve tamam butonun basın.Steam Trading Cards sistemi

Valve‘ın ünlü dijital dağıtım platformu Steam, yepyeni ve yaratıcı bir özellik ile karşımıza çıkıyor! Steam Trading Cards adı verilen bu sistem sayesinde, Team Fortress 2, Faster Than Light, GRID 2, Monaco, Trine 2, Super Meat Boy ve Counter Strike: Global Offensive gibi oyunları oynayıp daha sonradan işimize yarayabilecek sanal kartlar elde edebileceğiz. Bu sanal kartları biriktirmek bize kupon, profil arkaplanları ve emoticonlar olarak geri dönecek! Bunlara ek olarak, Steam Trading Cards sistemi

ne dahil olacak 30’dan fazla oyun olduğu, ve her hafta bu listenin genişletileceğini de belirtelim.
http://media.steampowered.com/steamcommunity/public//updates/tradingcards/04.png?v=2
Okumaya devam et →
1 Mayıs 2013 CS:GO Güncellemesi

Çift Flashbang Deneyi

1 Mayıs 2013 güncellemesi ile gelen yeni özellikler

  1. Deagle hatalar azaltıldı
  2. Mag-7 çevrim süresi ve maliyeti arttırıldı
  3. XM-1014 ArmorRatio ve çevrim süresi arttırıldı
  4. UMP-45 fiyatı ve geri tepme oranı azaltıldı
  5. Mac-10 silahı elinizdeyken yürüme hızı artırıldı ve fiyatı düşürüldü
  6. Rekabetçi Klasik maçlarda şimdi 2 Flashbang ve toplam 4 el bombası alınabilecek
  7. Vucüt bölgesine yapılan atışlar maksimum hasar vermektedir

Haritalarda düzeltilenler

  1. CS_Militia ve cs_assault radar isimleri eklendi
  2. CS_Museum genel bakış ve radar güncellendi
  3. DE_Seaside takılma sorunu düzeldildi

kaynak: http://store.steampowered.com/news/10526


Steam Grup kurmak – açmak

Steam’da clanınıza ait bir grup kurmak için Steam Topluluğunu açıp üstten kullanıcı adının üstüne gelin ve Gruplar sayfasına tıklayın. Açılan sayfada Yeni Grup oluştur linkine tıklayın.

Açılan Grup Oluşturma sayfasınada Grup ismi, Kısaltma, Grup linki ve Grup gizliliği (herkese açık/davet ile) ayarlayıp Create yazısına tıklayın.

Gruba arkadaş davet etmek için ise grup sayfanızdan Gruba Arkadaş davet et yazısına tıklayın veya Sohbet listesinden arkadaşınızın ismine sağ tıklayıp Gruba davet et yazısına tıklayıp grubunuzu seçin.
Okumaya devam et →


Steam ID öğrenme ve Profil bulma

Bir oyuncunun Steam ID numarasnı öğrenip onun sahip olduğu profile ulaşmak için oyuna girip konsola status yazın gelen yazılarda aradığınız oyuncunun sağındaki id numaralarını kopyalayın.

Steam id numarası STEAM_0:0:58605651 bunun gibi bir koddur. O kodu kopyaladıktan sonra steamidfinder.com adresine girip arama kutusuna yapıştırın ve arama yapın
Okumaya devam et →


Sonraki sayfa »